Najčastejšie otázky

Máte sídlo v Ružomberku. Môžem si dať u vás vyčistiť DPF filter aj keď som z iného mesta?

Našu službu čistenia DPF filtrov ponúkame po celom Slovensku a Česku. Nie je nutné nám DPF filter osobne doviesť. Všetko riešime cez našich kuriérov po celom Slovensku a Česku. Stačí v autoservise vymontovať DPF filter, zavolať nám a pošleme kuriéra DPF filter. Následne ho vyčistíme a pošleme na vybranú adresu. Celý proces od vyzvihnutia až po odovzdanie vyčisteného DPF filtra trvá 2-3 dni. Pri osobnom dovezení vymontovaného DPF filtra je možné celé čistenie uskutočniť v daný deň na počkanie.

Vyčistíte DPF/FAP filter pevných častíc na 100%?

Nie je možné žiadnym spôsobom vyčistiť filter na 100%. Vďaka technológi, ktorú používame dokážeme filter vyčistiť na približne 98%. Keď je filter zanesený, je už aj vnútro filtra čiastočne poškodené. Toto vnútro nie je možné už vyčistiť, ale vyčistíme na 100% celý vonkajšok daného filtra. Nové filtre v autách taktiež nemusia mať 100% DPF filtre. Robíme pre našich klientov maximum v čistení DPF filtrov.

Môžem jazdiť bez DPF filtra?

Ak vymontujete DPF filter, autom môžete využívať. Nemusíte zo začiatku pocitovať žiadny rozdiel, ale v ďalšom používaní môžu nastať problémy. DPF filter zabraňuje prieniku splodín a častí do ďalších častí motora. Ak DPF filter vymontujete, tieto častice sa budú ďalej šíriť a znižujú životnosť napríklad turbodúchadla, vstrekovačov a ďalších častí v aute. Na Slovensku môžete chodiť bez DPF filtra ale neprejdete cez emisnú kontrolu. Ak zistia, že DPF filter nemáte v aute v zahraničí, automaticky vám berú technický preukaz.
Najekonomickejším riešením je vyčistenie filtra, ktoré budete mať ako nové. Nie j nutné kupovať nový DPF filter.

Ako zistím kvalitu vyčistenia DPF filtra?

Uvidíte to hlavne na vzhľade DPF filtra pevných častíc pred a po čistení. Taktiež dostanete našu garanciu kvality a záruku.

Aká je cena za vyčistenie DPF filtra?

Všetky ceny nájdete u nás v sekcii cenník alebo na hlavnej stránke. Ceny za vyčistenie DPF filtrov určujeme podľa typu vozidla (osobné, nákladné, atď)

Aký typ čistenia DPF filtrov používate?

Používame čistenie DPF filtrov pomocou vysokého tlaku vody pomocou eko technológie na šetrenie energie, vody a životného prostredia.
Nepoužívame technológie spaľovania alebo čistenia ultrazvkom, čo má negatívny vplyv na celkové čistenie DPF filtra a jeho životnosť. Našim spôsobom žiadno nepoškodzujeme DPF filter, nerozrezávame ho, nezvárame, nevytvárame implóziu bublín a ďalšie nespoľahlivé techniky čistenia.

Používate ekologické postupy a stroje?

Používame stroje a postupy pri čistení DPF filtrov, ktoré sú pre životné prostredie maximálne ekologické. Využívame recykláciu a cirkulovanie použitej vody, nízku energetickú náročnosť.

Mám vo svojom aute DPF/FAP filter?

Od roku 2007 sú do všetkých dieslových vozidiel montované filtre pevných častíc. Značky Peugeot a Citroen montujú DPF/FAP filtre do svojich aut už od roku 2000.

Ovplyvňuje filter pevných častíc spotrebu?

V prípade, že je filter nadmerne zanesený,môže byť spotreba paliva vyššia až o 2 litre na 100 km.

Potrebujete opraviť filter?

Zistite viac informácií o našich službách